Arrow-right Camera

Sports

Northeast 2B

Thu., Aug. 29, 2013

Colfax

Sept. 13 at Asotin 7 p.m.
Sept. 20 NW Christian 7
Sept. 27 at Springdale 7
Oct. 4 Davenport 7
Oct. 11 Orofino 7
Oct. 18 at Liberty 7
Oct. 25 at Lind-Ritz/Sprague 7
Nov. 1 Reardan 7

Davenport

Sept. 6 at Lake Roosevelt 7 p.m.
Sept. 13 at Lakeside (WA) 7
Sept. 20 Springdale 7
Sept. 27 at Tri-Cities Prep 7
Oct. 4 at Colfax 7
Oct. 11 Liberty 7
Oct. 18 at Lind-Ritz./Sprague 7
Oct. 25 Reardan 7
Nov. 1 NW Christian 7

Liberty

Sept. 6 Tri-Cities Prep 7 p.m.
Sept. 13 at NW Christian 7
Sept. 20 at Reardan 7
Sept. 27 at Lake Roosevelt 7
Oct. 4 Springdale 7
Oct. 11 at Davenport 7
Oct. 18 Colfax 7
Oct. 25 at Mabton 7
Nov. 1 Lind-Ritz./Sprague 7

Lind-Ritzville/Sprague

Sept. 13 Warden 7 p.m.
Sept. 20 at Kittitas 7
Sept. 27 at Reardan 7
Oct. 4 at NW Christian 7
Oct. 11 Springdale 7
Oct. 18 Davenport 7
Oct. 25 Colfax 7
Nov. 1 at Liberty 7

Northwest Christian

Sept. 13 Liberty 7 p.m.
Sept. 20 at Colfax 7
Sept. 27 Earl Marriott 7
Oct. 4 Lind-Ritz./Sprague 7
Oct. 11 at Reardan 7
Oct. 25 at Springdale 7
Nov. 1 at Davenport 7

Reardan

Sept. 13 at Kittitas 7 p.m.
Sept. 20 Liberty 7
Sept. 27 Lind-Ritz./Sprague 7
Oct. 4 Bonners Ferry 7
Oct. 11 NW Christian 7
Oct. 18 at Springdale 6
Oct. 25 at Davenport 7
Nov. 1 at Colfax 7

Springdale

Sept. 13 at Oroville 7 p.m.
Sept. 20 at Davenport 7
Sept. 27 Colfax 7
Oct. 4 at Liberty 7
Oct. 11 at Lind-Ritz./Sprague 7
Oct. 18 Reardan 6
Oct. 25 NW Christian 7
Nov. 1 Priest River 7

*at EWU

NE 1B North

Columbia-Inchelium

Sept. 6 at ACH 7 p.m.
Sept. 13 at Waterville 7
Sept. 20 Soap Lake 3
Sept. 27 Curlew 3
Oct. 4 Northport 3
Oct. 11 at Wellpinit 3
Oct. 18 Cusick 3:15
Oct. 25 at Republic 7
Nov. 1 at Selkirk 7

Curlew

Sept. 6 at Pateros 7 p.m.
Sept. 13 Republic 3
Sept. 20 Selkirk 3
Sept. 27 at Columbia-Inch. 3
Oct. 4 at Cusick 7
Oct. 11 Northport 3
Oct. 18 Wellpinit 3
Oct. 25 at Northport 7
Nov. 1 at Wilbur-Cres. 7

Cusick

Sept. 6 at Wallace 7 p.m.
Sept. 13 Neah Bay 7
Sept. 20 at Republic 7
Sept. 27 Northport 7
Oct. 4 Curlew 7
Oct. 11 Odessa-Harrington 7
Oct. 18 at Columbia-Inch. 3:15
Oct. 25 Selkirk 7
Nov. 1 at Wellpinit 7

Northport

Sept. 6 Selkirk 7 p.m.
Sept. 13 Wellpinit 7
Sept. 20 St. John-Endicott 7
Sept. 27 at Cusick 7
Oct. 4 at Columbia-Inch. 3
Oct. 11 at Curlew 3
Oct. 18 Selkirk 7
Oct. 25 Curlew 7
Nov. 1 Republic 7

Republic

Sept. 6 Soap Lake 7 p.m.
Sept. 13 at Curlew 3
Sept. 20 Cusick 7
Sept. 27 at Entiat 7
Oct. 4 Wellpinit 7
Oct. 11 at Selkirk 7
Oct. 18 at Waterville 7
Oct. 25 Columbia-Inch. 7
Nov. 1 at Northport 7

Selkirk

Sept. 6 Northport 7 p.m.
Sept. 13 Clark Fork 7
Sept. 20 at Curlew 3
Sept. 27 at Wellpinit 7
Oct. 5 Pateros 3
Oct. 11 Republic 7
Oct. 18 at Northport 7
Oct. 25 at Cusick 7
Nov. 1 Columbia-Inch. 7

Wellpinit

Sept. 6 at St. John-End. 7 p.m.
Sept. 13 at Northport 7
Sept. 20 at Sunnyside Chr. 7
Sept. 27 Selkirk 7
Oct. 4 at Republic 7
Oct. 11 Columbia-Inch. 3
Oct. 18 at Curlew 3
Oct. 25 ACH 3
Nov. 1 Cusick 7

NE 1B South

Almira/Coulee-Hartline

Sept. 6 Columbia-Inch. 7 p.m.
Sept. 13 at Liberty Chr. 7
Sept. 20 at Pateros 7
Sept. 27 Soap Lake 7
Oct. 4 at Waterville 7
Oct. 11 at Entiat 7
Oct. 18 Wilbur-Creston 7
Oct. 25 at Wellpinit 3
Nov. 1 at Odessa-Harrington 7

Odessa-Harrington

Sept. 6 at Touchet 7 p.m.
Sept. 13 LaCrosse-Wash. 7
Sept. 20 Waterville 7
Sept. 27 Pateros 3
Oct. 4 at Entiat 7
Oct. 11 at Cusick 7
Oct. 18 at Soap Lake 7
Oct. 25 Wilbur-Creston 7
Nov. 1 ACH 7

Wilbur-Creston

Sept. 6 at LaC.-Wash. 7 p.m.
Sept. 13 Colton 7
Sept. 20 at Entiat 7
Sept. 27 at Waterville 7
Oct. 4 Soap Lake 7
Oct. 11 Pateros 7
Oct. 18 at ACH 7
Oct. 25 at Odessa-Harr. 7
Nov. 1 Curlew 7

Southeast 1B

Colton

Sept. 6 Mullan 7 p.m.
Sept. 13 at Wilbur-Cres. 7
Sept. 20 at Salmon River 7
Sept. 27 at Garfield-Pal. 7
Oct. 4 LaCrosse-Wash. 7
Oct. 11 at Touchet 7
Oct. 18 at Liberty Chr. 7
Oct. 25 Sunnyside Chr. 7
Nov. 1 St. John-End. 7
Nov. 7 at Pomeroy 7

Garfield-Palouse

Sept. 6 at Potlatch 7 p.m.
Sept. 20 at Genesee 7
Sept. 27 Colton 7
Oct. 4 Liberty Chr. 7
Oct. 11 at St. John-End. 7
Oct. 18 at Pomeroy 7
Oct. 25 Touchet 7
Nov. 1 at Sunnyside Chr. 7
Nov. 7 at LaCrosse-Wash. 7

LaC.-Wash./Kahlotus

Sept. 6 Wilbur-Creston 7 p.m.
Sept. 13 at Soap Lake 7
Sept. 20 Wallowa 7
Sept. 27 Sunnyside Chr. 7
Oct. 4 at Colton 7
Oct. 11 Pomeroy 7
Oct. 18 at Touchet 7
Oct. 25 at St.John-Edicott 7
Nov. 1 Liberty Chr. 7
Nov. 7 Garfield-Pal. 7

St. John-Endicott

Sept. 6 Wellpinit 7
Sept. 13 Rosalia 7
Sept. 20 at Northport 7
Sept. 27 at Pomeroy 7
Oct. 4 Touchet 7
Oct. 11 Garfield-Pal. 7
Oct. 18 at Sunnyside Chr. 7
Oct. 25 Lac-Wash 7
Nov. 1 at Colton 7
Nov. 7 at Liberty Chr. 7

1B Independent

Rosalia

Sept. 7 at Cove, Ore. 7 p.m.
Sept. 13 at St. John-E 7
Sept. 20 Touchet 7
Sept. 28 Oakville* 1
Oct. 4 at Troy, Idaho 7
Oct. 11 Elgin, Ore. 7
Oct. 18 at Taholah 7
Nov. 1 at Joseph, Ore. 7

North Star 1A DI

Lakeside (ID)

Sept. 6 Kootenai 7 p.m.
Sept. 13 at Wallace 7
Sept. 20 Lapwai 7
Sept. 27 at Potlatch 7
Oct. 4 at Clark Fork 7
Oct. 11 at Kootenai 7
Oct. 18 Prairie (ID) 7
Oct. 25 Mullan 7
Nov. 1 at Wallace 7

Wallace

Aug. 30 at Kootenai 7 p.m.
Sept. 6 Cusick 7
Sept. 13 Lakeside (ID) 7
Sept. 20 at Kamiah 7
Sept. 27 Superior (MT) 7
Oct. 11 at Lapwai 7
Oct. 18 Clark Fork 7
Oct. 25 Kootenai 7
Nov. 1 Lakeside (ID) 7

North Star 1A DII

Clark Fork

Aug. 31 Lewis County* 6 p.m.
Sept. 13 at Mullan 3:30
Sept. 20 at Selkirk 7
Sept. 27 Kootenai 7
Oct. 4 Lakeside (ID) 7
Oct. 11 Mullan 7
Oct. 18 at Wallace 7
Oct. 25 at Timber./Weippe 7
Nov. 1 at Kootenai 7

*at Kibbie Dome

Kootenai

Aug. 30 Wallace 7 p.m.
Sept. 6 at Lakeside (ID) 7
Sept. 13 at Deary 7
Sept. 20 Mullan 7
Sept. 27 at Clark Fork 7
Oct. 11 Lakeside (ID) 7
Oct. 18 at Mullan 3
Oct. 25 at Wallace 7
Nov. 1 Clark Fork 7

Mullan

Aug. 30 Timber./Weippe 6 p.m.
Sept. 6 at Colton 7
Sept. 13 Clark Fork 3:30
Sept. 20 at Kootenai 7
Sept. 25 Wallace J.V. 3:30
Oct. 11 at Clark Fork 7
Oct. 18 Kootenai 3
Oct. 25 at Lakeside (ID) 7

 

Click here to comment on this story »